O nas / Kadra szkoły rodzenia Bambino

Mgr Karolina Kaczmarek

Karolina Kaczmarek - Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu - kierunek Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Magister położnictwa, posiada prawo wykonywania zawodu. W ramach poszerzania swojej wiedzy i nabywania nowych umiejętności uczestniczyła w kursach i szkoleniach organizowanych przez renomowaną Fundację Rodzić po Ludzku w Warszawie oraz uczestniczyła w wykładach organizowanych przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu. Odbyła szkolenie „Akupresura i masaż w opiece nad kobietą w ciąży, podczas porodu i połogu”, ukończyła kurs masażu Shantala dla niemowląt oraz kurs chusto-noszenia. Posiada dyplom ukończenia kursu „Wspierające towarzyszenie kobiecie rodzącej. Podstawowe umiejętności w pracy douli”. Uczestniczka kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie „Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych”, kursu specjalistycznego w zakresie "Resuscytacji krążeniowo-oddechowej noworodka" oraz posiadaczka certyfikatu uczestnictwa w wykładach "Rany i odparzenia-leczenie i pięlęgnacja" oraz "kolka niemowlęca-przyczyny, rozpoznanie i leczenie".

Doświadczenie w pracy zdobyła pracując jako położna środowiskowa w Położniczym Ośrodku Medycyny Środowiskowo - Rodzinnej ”Opieka” w Poznaniu oraz prowadząc zajęcia w szkole rodzenia" Uniwersytet Rodzenia" i szkole rodzenia "Mama Gaja". Obecnie pracuje w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu.

Zawód położnej to, zawód w którym akademickie umiejętności mieszają się z powołaniem a wiedza podręcznikowa z odruchami serca, empatią i ogromną chęcią i potrzebą niesienia pomocy i ulgi w bólu drugiemu człowiekowi. Mam szczęście bo jestem położną nie tylko z zawodu ale i zamiłowania, moja praca jest moją pasją. Jako „miłośniczka” cudu narodzin w szkole rodzenia motywuję przyszłych Rodziców w odkrywaniu ich własnych kompetencji i zaufania do samych siebie w kwestii opieki nad dzieckiem. Prowadzenie zajęć w szkole rodzenia, praca w szpitalu, praca jako położna środowiskowa, to dla mnie droga do realizacji swojej pasji. Moje pozytywne i pełne energii działania oraz empatia sprawią że bez problemu poznasz tajniki radosnego przeżywania ciąży, bez trudu przejdziesz przez ten wyjątkowo wyczekiwany moment narodzin. Pomogę Ci zaznajomić się w pierwszych chwilach z nowo narodzonym dzieckiem. Pragnę zdobyte umiejętności i wiedzę przekazywać kobietom i ich partnerom, uczyć ich jak wykorzystywać nabyte umiejętności w praktyce, aby ciąża, poród i opieka nad dzieckiem była niezapomnianym przeżyciem.

Karolina Kaczmarek - certyfikaty i dyplomy